Kosta Rika’ya Gitmek İçin 9 Sebep

Yorum bırakın
Orta ve Güney Amerika

kosta rika (Kopyala)

1-Deniz Tatili

Karayipler veya Pasifik’e bakan, çiftler veya aileler için cennet gibi sahiller. Bakir doğanın kalbinde güzel bir gezinti ve bu büyüleyici ortamda yüzme imkanı. Gitmek için en ideal zaman Kasım ve Nisan ayları arasındaki dönem.

 

2-Ticos

Gelenekleri ve alışkanlıklarıyla beraber içerisinde yaşadıkları ayrıcalıklı doğayı korumaya son derece özen gösteren, misafirperver Kosta Rika halkının sevimli takma adı.

3-Volkanlar

 Arenal’daki ulusal parklar ve Rincon de la Vieja volkanları, nadir bulunan fauna ve floralara ev sahipliği yapıyor.

 

4-Manuel Antonio Ulusal Parkı

Pasifik sahilinde ideal bir konumda bulunan bu parkın zenginliğinden yararlanabilmek için 3 gün konaklanması önerilir. Su dünyası tropik ormanı sınırlayan tek unsur: Maymunlar, balinalar, yunuslar, sayısız kuş türleri… Unesco tarafından koruma altınmış bir parktır.

 

5-Oro Verde

San Jose’deki kahve kralı semtlerden, ülkenin merkezinde bulunan muhteşem tarlalara kadar tematik ziyaretler, Kosta Rika’nın nefis kahvelerinin tüm sırlarını ortaya çıkarıyor.

 

6-Alışveriş

“Carreta” 19. yüzyılda kahve taşımak için yaratılmış geleneksel sığır eti arabadır. Sarchi’de sanatçılar bu ulusal sembolün en güzel minyatürlerini yaratıyorlar.

 

7-Macera Turizmi

Hiking, rekking, rafting ve su sporları sevenler için cennettir. Uzman rehberler eşliğinde ileri seviye ekipmanlar sağlanmaktadır.

 

8-Müzeler

San Jose’deki Altın ve Jade Müzeleri, fethedilmeden önce Kosta Rika’da gelişmeye başlayan yerli hakların tarihine yakından tanıklık etme imkanı sağlıyor.

 

9-Turistik Altyapı

Yolların kalitesi, bireysel ve grup gezilerinde kolaylık sunmaktadır. Lodge’ları, tatil köyleri ve küçük otelleriyle mükemmel bir otel kompleksi barındırır.

 

 

Keşfedilmemiş Yerler:

Grecia’da çelikten yapılmış ilginç kilise, Monteverde’de kelebek bahçesi, Braulio Carrillo parkında “hava tramvay” ı ile gölgelik altında bir yolculuk.

 

Kosta Rika hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s