Bolu’nun Tacı: Yedigöller Milli Parkı

Yorum bırakın
Türkiye

Yedigöller Milli Parkı, Batı Karadeniz bölgesinde Bolu ilinin kuzeyinde bulunan, bir heyelan sonucu oluşan eşsiz görsel şölenlerimizden bir tanesidir. Geyik , karaca, ayı, yaban domuzu, kurt, tilki ve sincap gibi hayvan türlerini barındıran vahşi doğası ve görkemli manzarası burada kamp yapmamın en büyük etkenlerinden biri oldu.

lr 2 (Kopyala)

lr7 (Kopyala)

Bol dönemeçli ve engebeli toprak yolların ardından karşınıza çıkan muazzam doğa harikası, yol boyunca yaşadığınız tüm olumsuzlukları sonsuz bir yolculuğa uğurluyor.

lr 3-2 (Kopyala)

Gölleri keşfe çıktığım sırada karşılaştığım milli park görevlisi ile kısa bir sohbette bulundum. Rivayete göre Yedigöller’e 7 aşık çift kamp yapmaya gelmiş. Büyük göl adını orada kamp yapan en büyük çiftten, sazlı göl saz çalan damattan, nazlı göl ise naz yapan gelinden…

88 (Kopyala)

7 güzel aşk masalı eşliğinde keşfime devam ettim.

IMG_0134 (Kopyala)

Kayın ağaçlarından oluşan bitki örtüsü dışında meşe, karaçam, ıhlamur, ve daha bir çok farklı tür ağacı içerisinde barındıran bu mis kokulu ormanda, bir an önce karanlığın çökmesi ve vahşi doğası ile baş başa kalabilmek için sabırsızlanıyordum.

88888 (Kopyala)

Günün her saati farklı ambiyanslar yakalayabileceğiniz Bolu Yedigöller Milli Parkı’nı özellikle sonbahar mevsiminde ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Rüzgar ve yaprağın oluşturduğu armoni ile sahip olduğu renk skalası aldığınız hazzı doruğa ulaştırmaya fazlasıyla yetiyor.

Yazı ve Fotoğraflar:  Ertunç Ergüneş

Gazella Turizm’in hazırladığı Türkiye turları için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s