Close
Ekvador’a Gitmek İçin 9 Sebep

Ekvador’a Gitmek İçin 9 Sebep

1- Galapagos Adaları

Gezegenimizin en benzersiz fauna ve florasına ev sahipliği yapan Ekvador’a yapılan gezilerinin en önemli sebeplerinden biri de bu doğal çeşitliliğe sahip olması. Quito veya Guayaquil’den 3 günlük bir uçuş sonrasında bu muhteşem yerde unutulmaz keşifler yapabilirsiniz. Otelde konaklayarak ya da tekne seyahatiyle yılın herhangi bir günü ziyaret edilebilir.

2- Karşılaşma

And Dağları ve Ekvador’un Amazon kısmında atalarının geleneklerini ve kültürlerini korumaya devam eden en az 25 etnik kabile yaşamaktadır. Bu kabilelerden bazılarını ziyaret edebilirsiniz.

3- Yerli Pazarı

Birçok yerli pazarını göz önüne alarak neden Ekvador’a yolculuk yapmayasınız? Otavalo’da yer alan en ünlü olanı, fakat bunun yanında Saquisili, Guamote ‘da var.Her perşembe Cuenca çiçek pazarı ve her pazartesi Latacunga pazarları vardır.

4- Ulusal Parklar

“Yanardağlar geçidi”  Cotopaxi, Chimborazo ve Quilotoa gibi önemli doğal alanlar sunmaktadır. Hiking, kolay trek veya uzman rehberlerli sporlar, And Dağları’nın fauna ve bitki örtüsünü yakından görmenize olanak sağlar.Nisan ve Kasım ayları arasında ziyaret edilebilir.

5- Amazon Bölgesi

Amazon ormanlarının kalbinde üç ya da 4 gün bir lodge’da kalıp nehir yolculuğu yaparak tropik flora, fauna ve bu bölgede yaşayan ilginç yerli kabilelerini keşfedebilirsiniz.

6- Banos Bölgesi

Amazon bölgesinden dönerken, bitki örtüsüyle kaplı şelaleler ve dağların bulunduğu, doğa sporları için uğrak yerlerden Banos bölgesine mutlaka uğramalısınız. Nisan ve Kasım ayları arası gidilebilir.

7- Tarihi Yerler

Dünya mirası yerleri, tarihi merkezler Quito ve Cuenca 19. yüzyıl sömürge dönemine ait anıtlarla doludur ve Latin Amerika’nın en güzel örnekleri arasında yer almaktadırlar.

8- Alışveriş

Cuenca’dan güzel bir “Panama” şapkası ve orjinal Tigua tabloları.

9- Turistik Altyapı

Fransızca konuşan ileri seviye rehberler. Büyüleyici çiftlik ve köşklerle And Dağları seyahatinizi noktalayın.

Keşfedilmemiş Yerler:

Archidona’daki “çakra” şifalı bitki bahçesi, çikolata üreten Shandia topluluğu, Quito’da yer alan Kolomb öncesi döneme ait sanat müzesi Casa de Alabado, Cuenca yakınındaki Cajas Ulusal Parkı.

Ekvador Hakkında Bilgi
Close